PROTEZY ZĘBOWE

Protezy zębowe są rozwiązaniem skierowanym do tych pacjentów, którzy mają braki w swoim uzębieniu. Dzięki odpowiednim protezom można je uzupełnić, przywracając prawidłowe funkcje żucia i odpowiednią estetykę całej twarzy. W naszym gabinecie mamy do zaoferowania protezy zębowe najwyższej jakości. Zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług.

Wszelkiego rodzaju braki w uzębieniu trzeba jak najszybciej wypełnić. Jeśli się tak nie stanie – dość może do zaburzeń np. wysuwania się zębów, ich przeciążenia, rozwoju chorób przyzębia itd. Pogorszyć się może nawet ogólny stan zdrowia, co objawia się zazwyczaj bólami głowy i bólami stawów skroniowo-żuchwowych.

Wybór odpowiednich protez zębowych ma ogromne znaczenie. Powinny one zapewniać pacjentom komfort na co dzień. Oferujemy protezy zębowe ruchome i stałe.

Wśród protez ruchomych warto wymienić:

– protezy osiadające opierające się na tkankach miękkich częściowo lub całkowicie,

– protezy Overdenture, które są stosowane przede wszystkim jako protezy całkowite, ale mogą być stosowane na wybrane korzenie lub z wykorzystaniem implantów zamiast korzeni zębowych,

– protezy z podparciem ozębnowym bądź ozębnowo-śluzówkowych, które nazywane są niekiedy protezami szkieletowymi, zawierają elementy stalowe z klamrami mocującymi oraz miejscem na braki zębowe, oparte są częściowo na naturalnych zębach pacjenta.

Protezy stałe to natomiast:

– licówki wykonane z delikatnej porcelany bądź kompozytu, które korygują kształt i kolor zębów,

– koron i mosty odbudowujące pojedyncze braki zębowe lub kilka braków zębowych, są wykonywane z kompozytów i porcelany na podbudowie z metalu lub dwutlenku cyrkonu,

– wkłady koronowo-korzeniowe i endokorony na zębach leczonych kanałowo.

W naszym gabinecie pracują najlepsi specjaliści z zakresu protetyki stomatologicznej.  Serdecznie zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do umówienia się na konsultację protetyczną.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©