Leczenie pod mikroskopem – Łódź

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe konieczne jest w przypadku obumarcia miazgi zęba do którego dochodzi na skutek próchnicy. Warto pamiętać, że poprawnie przeprowadzone leczenie kanałowe nie może być bolesne, a jego największą korzyścią powinno być skuteczne wyleczenie zęba bez konieczności jego usunięcia. Wiele osób decyduje się więc na leczenie kanałowe, aby zachować swoje naturalne uzębienie. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki i uzupełnieniu zęba przy pomocy materiału – plomby, endokorony lub koron protetycznych. W leczeniu kanałowym coraz częściej stosuje się mikroskop, aby działanie na zmienioną tkankę było jak najbardziej dokładne, a całe leczenie skuteczne w 100%.

Na czym polega leczenie pod mikroskopem?

Leczenie zębów pod mikroskopem pozwala na dużą skuteczność i maksimum bezpieczeństwa podczas zabiegu. Mikroskop przede wszystkim doskonale oświetla pole działania dentysty, a także oferuje nawet kilkunastokrotne powiększenie leczonego obszaru, dzięki czemu znacznie zwiększa precyzję i możliwości stomatologa. Maksymalna precyzja zapewnia skuteczne wyleczenie zęba a także skraca cały proces, dzięki czemu zabieg jest zdecydowanie bardziej bezpieczny niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej metody leczenia zębów. Dzięki mikroskopowi leczenie pojedynczego zęba może zakończyć się na jednej wizycie bez konieczności re-endo, czyli powtórnego leczenia kanałowego. Dzięki wysokiej skuteczności i precyzji laser jest coraz powszechniej wykorzystywany w najlepszych klinikach stomatologicznych. Dzięki rozwiązaniom jakie niesie ze sobą stomatologia z użyciem mikroskopu, możliwe jest leczenie nawet trudno dostępnych miejsc czy nietypowo zbudowanych czy umiejscowionych zębów. Mikroskop dotrze praktycznie wszędzie, aby móc skutecznie oczyścić wszystkie kanały i uwolnić pacjenta od bólu oraz konieczności usunięcia zęba.

Wskazania do leczenia pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem sprawdza się w następujących przypadkach:

Przeciwwskazania do leczenia pod mikroskopem:

Jak należy przygotować się do leczenia pod mikroskopem?

Przed leczeniem zębów za pomocą mikroskopu należy wykonać badania podmiotowe, przedmiotowe i radiologiczne. Bezpośrednio przed samym zabiegiem pod mikroskopem nie trzeba specjalnie się przygotowywać do całej procedury. Należy w okresie poprzedzającym wizytę u stomatologa zadbać o właściwą higienę jamy ustnej – szczotkować zęby minimum 2 razy dziennie, nie bezpośrednio po posiłkach, czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą specjalnej nici dentystycznej. Wszystkie dolegliwości związane z bólem zęba powinny ustąpić prawie natychmiast po wykonanym zabiegu. Lekkie podrażnienie wokół leczonego zęba może utrzymywać się do około tygodnia. Skuteczne w redukcji dyskomfortu powinny być wówczas okłady lub dostępne bez recepty środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zapraszamy na Leczenie pod mikroskopem do naszego gabinetu w Łodzi – KjMedical


Wszelkie prawa zastrzeżone ©