PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Profesjonalna protetyka stomatologiczna jest bardzo istotnym elementem naszej działalności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Chcemy, aby każdy pacjent był zadowolony z rezultatów leczenia.

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem warunków zgryzowych po uszkodzeniu bądź utracie zębów naturalnych. Nowoczesna stomatologia przychodzi z pomocą nawet w przypadku bardzo rozległych braków zębowych.

Protetyka stomatologiczna wykorzystuje obecnie:

– protezy stałe (mocowane na stałe, których nie można usunąć z ust).

– protezy ruchome (można je wyjąć z ust np. w celu wyczyszczenia) np. akrylowe, acetalowe, nylonowe, szkieletowe,

– protezy kombinowane (protezy ruchome, które są łączone z uzupełnieniami stałymi z wykorzystaniem zasuw czy zatrzasków).

Protezy stałe to np. korony i mosty. Są one wykonywane z kompozytu lub metalu – licowane porcelaną i pełnoceramiczne. Warto także wspomnieć o licówkach kompozytowych i pełnoceramicznych.

W sytuacji, gdy doszło do utraty lub uszkodzenia zębów, trzeba szybko zgłosić się do specjalisty. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że w kierunku luki zaczną się przechylać pozostałe zęby. Wówczas wykonanie prawidłowej odbudowy protetycznej jest utrudnione. Ponadto zęby przeciwstawne do luki (antagoniści) dążą zawsze w kierunku kontaktu. Jeśli nie zostanie wykonana proteza, mogą wysunąć się z zębodołów. To oczywiście oznacza ich utratę.

W naszym gabinecie pracują doświadczeni protetycy. Są w stanie dopasować uzupełnienie protetyczne do Państwa możliwości finansowych i oczekiwanego efektu końcowego. Zajmujemy się także innymi zabiegami przygotowawczymi do protetyki stomatologicznej. Mowa w tym przypadku o leczeniu zachowawczym i kanałowym, diagnostyce obrazowej czy chirurgii szczękowej. Działamy przede wszystkim kompleksowo. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©