LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Najważniejsze jest dla nas zawsze zdrowie i zadowolenie pacjentów. Dlatego nasz gabinet jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny. Mowa w tym przypadku także o leczeniu kanałowym (endodontycznym), które wykonujemy z udziałem profesjonalnego mikroskopu zabiegowego. Dzięki temu możemy uzyskać doskonałe wyniki leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego mikroskopu. Wielokrotnie powiększa on obraz wnętrza leczonego zęba. Stomatolog widzi w ten sposób całą jego komorę i wszystkie kanały korzeniowe. Może je dzięki temu dokładnie oczyścić i opracować. Ryzyko niepowiedzenia zabiegu jest wręcz minimalne. To duża przewaga nad standardowym leczeniem endodontycznym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nieocenione w przypadku:

– perforacji ścian zęba,

– problemów z odnalezieniem kanałów zębowych,

– nietypowej anatomii zęba (zakrzywione korzenie, zrośnięte kanały),

– złamania narzędzia endodontycznego czasie opracowywania kanału zębowego.

Zabiegi endodontyczne są oczywiście zawsze przeprowadzane w znieczuleniu. Dlatego pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Stomatolog opracowuje i oczyszcza kanały zębowe z udziałem mikroskopu, a potem wypełnia ząb i korzenie odpowiednim materiałem. Kolejnym krokiem jest założenie opatrunku tymczasowego. W czasie następnych etapów leczenia ząb jest na stałe wypełniany lub wykorzystywana jest specjalna korona. Ostateczna decyzja należy do pacjenta.

W przypadku nowoczesnego leczenia endodontycznego dużą rolą odgrywa innowacyjna diagnostyka obrazowa 3D. Mowa tutaj o tomografii wiązki stożkowej CBCT. Wykonane tą metodą zdjęcie pozwala obejrzeć dany ząb w projekcji przestrzennej, a więc z każdej strony i pod każdym kątem. Jest to nieocenione wówczas, gdy anatomia kanałów zęba jest bardzo skomplikowana i niewidoczna na standardowych fotografiach RTG.

Gwarantujemy kompleksową obsługę i atrakcyjne ceny. Zawsze wybierany najlepszą dla pacjenta procedurę działania. W razie pytań chętnie służymy pomocą.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©