KORONY PORCELANOWE

Korony zębowe to specjalne nakładki o wyglądzie i kształcie naturalnych zębów, które są osadzane na oszlifowanych wcześniej zębach lub na specjalnych podbudowach. Takie rozwiązanie stosowane jest wówczas, gdy uzębienia nie da się wyleczyć metodami konwencjonalnymi.

Korony wykonywane są z różnych materiałów, ale najczęściej wybiera się nakładki z udziałem ceramiki, a więc porcelany. Imituje ona doskonale naturalny wygląd zębów. Do koron porcelanowych zalicza się:

– korony porcelanowe na podbudowie metalowej, które są trwałe i atrakcyjne cenowo, ale u niektórych osób wywołują alergię,

– korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, który jest substancją trwalszą od metalu, a poza tym nie uczula,

– korony pełnoceramiczne wykonywane w całości z ceramiki, które prezentują się bardzo efektownie,

– korony akrylowe stosowane jako korony tymczasowe, bo nie są zbyt wytrzymałe.

Rodzaj koron dobieramy zawsze do indywidualnych potrzeb pacjentów i oczekiwanych efektów.

Korony porcelanowe mają sporo zalet. Są wytrzymałe, a przy tym prezentują się bardzo estetycznie. Nie odróżniają się na tle pozostałych zębów.  Po obsadzeniu w jamie ustnej nie powodują negatywnych reakcji ze strony organizmu. Dzięki nim pacjenci mogą odzyskać utraconą pewność siebie. Jeśli korony porcelanowe są w odpowiedni sposób pielęgnowane, mogą wytrzymać do 20 lat.

Korony porcelanowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób z przebarwionymi i zniszczonymi zębami. Warto się na nie zdecydować w przypadku rozległej próchnicy zębowej czy po zakończonym leczeniu kanałowym, gdy utracona została duża część kasy zębowej. Korony porcelanowe są dobrym wyborem dla osób, które złamały lub utraciły swoje zęby.

Zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług w zakresie protetyki stomatologicznej. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiednich uzupełnień protetycznych i poprowadzimy przez cały proces leczenia. Skontaktować się z nami można osobiście lub telefonicznie.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©