KORONY CYRKONOWE

Zajmujemy się od lat z powodzeniem protetyką stomatologiczną. Chcemy, aby każdy pacjent wyszedł z naszego gabinetu zadowolony. Wykonujemy m.in. korony kompozytowe, pełnoceramiczne i korony na podbudowie, w tym korony cyrkonowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty w zakresie nowoczesnej protetyki stomatologicznej.

Korony cyrkonowe skutecznie pokrywają widoczną część zęba. Produkowane są z dwutlenku cyrkonu, zwanego potocznie właśnie cyrkonem. To materiał wysokiej jakości wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny i w mechanice precyzyjnej.  Jest biokompatybilny z organizmem człowieka. Nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Nie wydziela szkodliwych substancji.

Cyrkon stosowany jest przy produkcji wielu uzupełnień protetycznych, takich jak:

– korony pełnocyrkonowe produkowane z jednego bloku cyrkonu, których wadą jest niższa przepuszczalność światła,

– korony porcelanowe na cyrkonie, które prezentują się bardzo estetycznie, gdyż porcelana przepuszcza światło i naturalnie je załamuje.

Korony cyrkonowe doskonale sprawdzają się w przypadku uszkodzeń i braków zębowych. Pozwalają na rekonstrukcję zębów po leczeniu kanałowych. Są wykorzystywane przy zabiegach implantologicznych. Sięga się po nie przy odbudowie zębów startych i skruszonych. Korony cyrkonowe sprawdzają się w przypadku zębów zniszczonych i przebarwionych. W prawidłowy sposób wykonane są w stanie odtworzyć pierwotne kształty łuków zębowych oraz przywrócić im funkcjonalność.

Korony cyrkonowe mają sporo zalet:

– są atrakcyjne cenowo,

– cechują się wysoką szczelnością brzeżną,

– nie wymagają stosowania metalu,

– są wytrzymałe i bardzo trwałe,

– mają kolorystykę zbliżoną do naturalnych zębów.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z tematyką koron cyrkonowych i dobierzemy najlepsze dla Państwa uzupełnienie protetyczne. Wychodzimy z założenia, że każdy pacjent powinien wyjść z naszego gabinetu zadowolony.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©