CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

W naszym gabinecie stomatologicznym możecie Państwo skorzystać z profesjonalnego leczenia w zakresie chirurgii stomatologicznej. Zapewniamy najwyższą jakość usług, co jest zasługą doświadczonej kadry specjalistów. Zapraszamy do kontaktu.

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która koncentruje się przede wszystkim na operacyjnym leczeniu jamy ustnej i okolic, które do niej bezpośrednio przylegają. Jest to specjalizacja, która wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i dużego doświadczenia.

W przypadku chirurgii stomatologicznej najczęściej wykonuje się takie zabiegi jak:

– ekstrakcje zębów (usuwanie zębów), również zatrzymanych i niewyrzniętych,

– nacinanie ropni okołozębowych,

– usuwanie torbieli korzeniowych,

– odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, co często ma wskazanie ortodontyczne,

– dłutowanie zatrzymanych ósemek, a więc tzw. zębów mądrości w celu ich całkowitego usunięcia,

– resekcje wierzchołka korzeni i hemisekcje, które polegają na usunięciu korzenia zęba bądź jego elementów. Są one stosowane wówczas, gdy zabiegi endodontyczne nie są możliwe i w przypadku problemów periodontologicznych.

Chirurg stomatolog wykonuje także zabiegi plastyczne na kościach oraz tkankach miękkich, przede wszystkim przed rozpoczęciem leczenia protetycznego. W ramach jego zainteresowań znajdują się także zabiegi przeszczepów dziąseł, odbudowy kości, usuwania zmian w jamie ustnej np. brodawczaków i włókniaków. Przygotowuje także pacjenta do leczenia implantologicznego.

W naszym gabinecie stomatologicznym zadbaliśmy o najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na wykonywanie dokładnej diagnostyki wstępnej i przeprowadzanie kompleksowych zabiegów chirurgicznych. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu i są dla pacjentów w 100% bezbolesne.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą z zakresu chirurgii stomatologicznej, zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©