Nie da się ukryć, że uzupełnienie częściowych braków zębowych to ogromne wyzwanie dla nowoczesnej protetyki. Za sprawą wysokiej jakości uzupełnień częściowych, wielu pacjentów jest w stanie dłużej zachować własne zęby i uchronić delikatne tkanki jamy ustnej przed degradacją.
Większość osób sięga po częściowe uzupełnienia protetyczne w celu poprawy swojego wyglądu estetycznego. Jednak uzupełnienia te mają o wiele więcej zalet. Pozwalają odbudować funkcję żucia i mowy.
Protezy szkieletowe to protezy metalowe, które są na ogół wykończone akrylem. W przypadku alergików alternatywnym rozwiązaniem są procesy wykańczanie materiałem, który nie zawiera monomeru resztkowego, a więc nylonem.
Szkielet metalowy skutecznie przenosi siły, które powstają w czasie żucia na ozębną własnych naturalnych zębów, co następuje poprzez podparcia i klamry metalowe obecne w protezie. Protezy szkieletowe i podobne uzupełniania to ciekawa alternatywa dla uzupełnień stałych np. mostów.
Protezy tego typu sprawdzają się u osób, u których utrata zębów obejmuj długie braki mędzyzębowe, częściowe braki przednie i braki skrzydłowe. Dzięki nim często nie trzeba wyrywać zębów, ale można je wyleczyć. Protezy szkieletowe są idealne dla osób, które cenią sobie komfort. Dodatkowo wyróżniają się one atrakcyjną ceną.
Protezy szkieletowe są uzupełnieniami, które mają sporo zalet. Zdaniem wielu osób są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu niż protezy akrylowe. Są niewielkie rozmiarowo i komfortowe w stosowaniu. Jeśli są prawidłowo wykonane, nie sprawiają problemów w zakresie utrzymania w czystości. To przekłada się oczywiście na mniejsze ryzyko infekcji w jamie ustnej. Protezy metalowe są także trwalsze niż te wykonane z akrylu.
Protezę szkieletową należy po każdym oczyścić z resztek pokarmowych. Trzeba też ją umyć przed pójściem spać. Dopuszczalne jest także jej zdejmowanie na noc i odkładanie do specjalnego pudełka.